BALIKESİR ECZACI ODASI FLASH HABERLER SMART ECZANE PROJESİ ULUSAL YAYGINLAŞTIRMA EĞİTİMİ

SMART ECZANE PROJESİ ULUSAL YAYGINLAŞTIRMA EĞİTİMİ

Türk Eczacıları Birliği tarafından yürütülmekte olan Smart Eczane Projesi’nin Astım / KOAH’la ilgili eğitimleri, 2015 yılı Nisan ayında düzenlenen eğitici eğitimi ile 8 eczacı odamızda başlamıştı. Arkasından Mayıs-Ekim 2015 tarihleri arasında Antalya, Batman, Edirne, Eskişehir, Hatay, Konya, Manisa ve Samsun Eczacı Odalarından 254 eczacımız, bölge koordinatörü ve eğitici 24 eczacı meslektaşımızdan Sürekli Mesleki Gelişim ve Astım /KOAH alanında eğitim almışlardı.

Smart Eczane Projesinin, ülke genelinde tüm eczanelere yaygınlaştırılması için eğitici eczacı yetiştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen Sürekli Mesleki Gelişim ve Astım / KOAH Eğitici Eğitiminin ikinci ayağı Ankara’da yapıldı. 9-18 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen eğitici eğitimi programına, Odamız adına bölge koordinatörü olarak Ecz. Göksel Gümüş, eğitici olarak da Ecz. Ayşe Dilara Başeğmez, Ecz. Melek Tiritoğlu ve Ecz. Esra Anbarcıoğlu, 35 eczacı odasından 156 eczacı ile birlikte katılım sağladı.

                         

Kasım ayında gerçekleştirilmesi planlanan üçüncü ayağında ise, ülke genelinde 54 eczacı odamızın tamamı eğitici eczacı eğitimini almış olacak.

Eğitim Toplantısı, TEB Genel Sekreteri Ecz. Arman Üney, ACPE Mesleki İşler Direktör Yardımcısı ve Uluslararası Hizmetler Direktörü Mike Rouse ve Pharma Expert Eğitim ve Yeterlilik Gelişimi Birimi Başkanı Dr. Ecz. Arijana Mestrovic’in açılış konuşmaları ile başladı.

                        

Açılış konuşmalarının ardından, Türk Eczacıları Biriliği Genel Sekreteri Ecz.Arman Üney, kısa bir sunum yaparak, eczacılık mesleğinde değişim yaratmak için YENİLİKÇİ BİR MODEL geliştirdiklerini ifade ederek bu modelde Sürekli Mesleki Gelişim ve Hizmet Sunumunda Kalite’ye odaklanıldığını belirtti.

                         

Eğitim kapsamında, Sürekli Mesleki Gelişim ve Astım/KOAH eğitiminin yanı sıra 8 pilot eczacı odasından proje koordinatörü eczacılar da kendi deneyimlerini katılımcılarla paylaştı ve proje için hazırlanan Smart Eczane Bilgi Girişi Portalı katılımcılara tanıtıldı.

20.08.2016 - Okunma Sayısı : 3524