Başkan'dan

Sevgili meslektaşlarım;
2022 yılını geride bırakmamıza saatler kaldı. Eminim hepimiz iyisiyle kötüsüyle birçok yaşanmışlık sığdırdık bir yıla daha. Her günün, her haftanın, her ayın bir öncekinden güzel olmasını diledik. Bazen oldu, bazen olmadı. Hayat da tam olarak bunların bütünü değil mi zaten?
Mesleğimiz, Odamız ve Birliğimiz adına da durum bundan farklı değildi. Hepimiz eczanelerimizde veya çalıştığımız kurumlarda, ben ve ekibim Odamızda, Birliğimiz de Ankara’da her yeni günün mesleğimiz adına daha iyi olması için çalıştık. Geriye dönüp baktığımızda elimizde 3 kez güncellenen kur, 13 yıldan sonra yeterli olmasa da 2 kez güncellenen İlaç Fiyat Kararnamesi ve bir de hayatımız boyunca unutulmayacak günler arasına giren 27 Kasım Büyük Eczacı Mitingimiz var. Mitingimize katılan meslektaşlarıma bu vesileyle bir kez daha teşekkür ederim. 
Her yıl yeni bir umut. 2023 yılında, 2022 yılında temellerini attığımız Eylemlilik Sürecimiz başarıya ulaşana kadar, “Eczacıya Hakettiği Değer” verilene kadar durmayacağız. Balıkesir Eczacı Odası olarak, bu yolda gerekeni yapanların yanında, yapmayanların ise karşısında duracağız. 
Değerli meslektaşlarım;
Bizler insanlığın varoluşundan beri varolan bir meslek grubunun fertleriyiz. Toplum sağlığını ilgilendiren her ortamda varız, olmaya da devam edeceğiz. Bu bilinçle mesleğimizi ve meslektaşlarımızı değersiz göstermeye çalışan herkesin bir gün yenik düşeceğinin bilinciyle, yeminimize uygun çalışmaya, halkımızın derdine derman olmaya devam edeceğimize ve birliğimize, beraberliğimize olan inancım tamdır. 
Hepinizin yeni yılını kutlar; sağlıklı, mutlu, huzurlu, kazançlı güzel bir yıl dilerim.


      Ecz.Göksel GÜMÜŞ
              Başkan        

 

31 Aralık 2022 - Okunma Sayısı : 994