Önder Dağıtım Şubat Fatura Toplama Programı

2020 YILI ŞUBAT AYI SGK FATURALARININ HAZIRLANMASI ve TESLİMİ

E arşiv fatura ve E- Reçete uygulamasına geçilmesinden dolayı, manuel reçetelerin tasniflenip kurumlarına gönderilmesiyle ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu İzmir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ nün ilgi yazısı gereği;

 1) Reçete tesliminde; ekte sunulan form doldurulacaktır. Üyelerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için teslim ettikleri reçete gruplarına ait bilgileri eksiksiz olarak yazmaları son derece önemlidir. Formun ekine teslim edeceğiniz reçetelere ait her döküm için birer adet özet bilgisi konulması gerekmektedir.

 2) A Grubu reçeteler için beyaz renkli

 B Grubu reçeteler için sarı renkli

 C Grubu sıralı dağıtım reçeteleri için kırmızı renkli

 C Grubu kan ürünü reçeteleri için kırmızı renkli

 Almanya Yurtdışı ve diğer ülke reçeteleri için yeşil renkli

 Medikal Malzeme reçeteleri için mavi renkli (ayakta tedavide kullanılan hazır tıbbi malzemelere ait 1. 2. ve 3. grup fatura ve eki belgelerin ayrı ayrı poşete konulması ve poşetlerin dış cebine döküm özet bilgisi eklenmesi gerekmektedir)

 Mutlaka Sgk İzmir kurumunun belirlediği poşetler kullanılacaktır.

 3) Manuel reçetelere döküm listesindeki sıra numarası verilecektir.

 4) E-Reçetelerin çıktısı ve reçete arkası gönderilmeyecektir. Sadece şeker ölçüm çubukları, iğne ucu ve karekodu bulunmayıp barkodu bulunan ilaçları İhtiva eden e-reçete çıktıları alınacak ve döküm listesindeki sıra numarası verilecektir. İlaç Takip Sisteminden karekod sonlandırma işlemi yapılan ilaçlara ait karekodlar kuruma gönderilmeyecektir.

 5) 3 adet döküm özet bilgisi ait olduğu grubun poşetinin üzerinde yer alan cebe konulmalıdır.

 6) 3 adet fatura, (faturalar dışarıdan görülebilmesi için poşetin en üstüne konulmalı) 3 adet döküm özet listesi ve 3 adet döküm listesi, ait olduğu grubun poşetinin içine konulmalıdır.

 7) C grubu reçeteleri bulunduğu kırmızı poşetin içerisine reçetelerin yanı sıra fatura (1 asıl, 2 suret ), 3 özet bilgi, 3 döküm listesi ve Farmainbox’ tan alınan Oda onaylı icmal listesi konulmalıdır. Ayrıca A ve B gruplarında olduğu gibi 3 adet daha döküm özet bilgisi çıkarılarak, poşetin üzerinde yer alan cebe konulmalıdır.

8) Geçici Koruma Kanunu Kapsamında ki reçeteler ayrı bir şekilde kırmızı kutuda teslim edilecektir.Teslim yeri Ertuğrulgazi Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezi –Mamak-Ankara adresidir. İzmir Sgk İl müdürlüğünün üst yazısına kesinlikle eklenmeyecektir. Kutuları firmamızdan temin edebilirsiniz.

9) Eczanelerimizden çıkan T.İş Bankası , T.Vakıfbank , Vs. göndermiş olduğunuz dosya kargoları firmamıza verebilir olup teslimat yapılmaktadır.

 Eczacı Odası onaylı icmal listelerinin ilgili reçeteler ekinde bulunmaması durumunda SGK ile TEB arasında imzalanan 2016 yılı protokolünün 3.2.13 maddesi gereği, iade işlemi yapılacağı, bu durumun iş ve işlemlerde aksamalara ve ödemelerde gecikmelere sebep olacağından, gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekmektedir.

2020 Yılı Şubat ayı reçetelerini içeren 29.02.2020 tarihli SGK faturalarının en geç 7 Mart 2020 Cumartesi günü saat: 23:59’ a kadar GİB üzerinden (E-Arşiv) veya Entegratör firma (E-Fatura)  aracılığı ile kesilmesi zorunludur.

Önder Dağıtım ; olarak  2020Yılı Şubat ayına ait reçeteleri içeren SGK faturaları 11-16 Mart 2020 tarihleri arasında SGK Sağlık İşleri İzmir İl Müdürlüğü’ ne teslim edilecektir.

Bu nedenle, eczanelerimizin SGK faturalarını ve  Poşetlerin Toplanması ;

10 Mart 2020 Salı  Günü :

Bigadiç+Sındırgı+Kepsut+Dursunbey

11 Mart 2020 Çarşamba Günü :

Susurluk+Bandırma+Erdek+Gönen+Manyas+Adalar

12 Mart 2020 Perşembe Günü :

İvrindi+Havran+Edremit+Kadıköy+Zeytinli+Akçay+Güre+Altınoluk+Burhaniye+Ören+ Karaağaç+Gömeç+Ayvalık+Sarımsaklı+Altınova+Alibey Adası

 ‘’Balıkesir Merkez ve tüm eczanelerin son teslim tarihi 14 Mart 2020 Cumartesi günü Saat:17:00 dir.En son tüm eczanelerden alım saatimiz 18:00 olarak belirlenmiştir.’’

Önder Dağıtım personeline hazır olan poşetleri teslim etmesi gerekmektedir. Belirtilen tarihlere uyum açısından eczacılarımızın gerekli hassasiyeti göstermeleri önemlidir.

 SGK Reçete Teslimat Adresi: Milli Kütüphane Cad. SGK Rant Tesisleri No:12 C-4 Blok girişi Konak-İZMİR

SGK FATURA BİLGİLERİ:

T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı

Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü

ANKARA

Vergi Dairesi: Çankaya Vergi Dairesi

Vergi No:7750409379

ÖNDER DAĞITIM İRTİBAT TEL:

Raşit ATAŞ: 0536 2591518

Gökhan Demirözer: 0554 3160267***İşyeri: 0266 2397179

 

05 Mart 2020 - Okunma Sayısı : 1035